Juba jupp aega tagasi sai selgeks, et meie Labori väga head Electroluxi seadmed vahetame uuemate vastu. Hetk hiljem oligi rekka ilmatumasuurte kastidega kohal. Sel hetkel tundsime, et oleme ahned, sest juba tühje pappkaste oli mägi.

Nüüd on masinad omadel kohtadel, katsetused ja esimesed koolitused tehtud.

On jäänud veel kokku panna mobiilne pliidiplaadi sees oleva ventilatsiooniga liikuv Demostation.

Ja kuidas need seadmed meile said?! – Jalutab üks mees meie suurtest akendest igapäevaselt mööda (meil ju toiduteater õhtuti Rävala puiesteel käimas) ja arvas, et siia võiks sobida selline vahva Saksa köögitehnika lipulaev nagu NEFF. Siis näeksid seda ka kõik möödujad ja loomulikult koolitustel osalejad.

Nüüd on meil HIGH END seitse induktsioonpliiti (kolm erinevat mudelit), neli erinevat ahju, mikrolaineahjud, mis teevad ära ka kõik tavaahjuprotseduurid, kohvimasin, tassi-taldrikusoojendaja, kodune vaakummasin, erinevad targad külmikud- kõik integreerituna. Lisaks hulk võimekaid Boschi väikeseadmeid.

Lisaks on NEFFiI tõeliselt ilus, eestikeelne ja praktiline kataloog .

Tegelikult tahaks iga seadme juures eraldi peatuda, sest need on ikka väga targad aparaadid. Aga veidi hiljem.

NEFFi seadmete tutvustusi oleme teinud nüüd nii toidublogiatele, spetsialistidele ning ka köögidisaineritele.

Samaaegselt sai ära proovitud ka külaliste peal tulevikutoit ehk siis elusate ja praetud tõukude maitsebukett. Maitse oli mõlemal juhul meeldivalt pähkline. Lisana väike video sellest.

Suvekuumuses sai tehtud Laboris igasugu põnevaid asju lisaks tavalisele koolitamisele.

Küll olime toiduvalmistamise treeningukohaks- koolituseks mitmele juba tänaseks avatud uhkele restoranile – 180 Degrees Noblessneri sadamas  ja  NOYA restoranile Rotermanni kvartalis.

Ja siis muutus meie köök kosheriks. See oli täiesti teistsugune elamus. Juba see teema, kas induktsioon pliit on kosher või ei ole? Selleks helistati nii Moskvasse kui Jerusalemma. Vastused olid erinevad!

Igal juhul nüüd me teame kuidas ja milliseid seadmeid ja väikevahendeid saab muuta kosheriks. Ja terve nädala sai targemaks miks, mida, millega ja millal söövad ortodoksi juudid, kes elasid muidu Hiltoni hotellis (, aga sõid meie juures valmistatud roogi.)

Siis oli parima Talutoidu valimine erinevates kategooriates. Seal oli ikka tõelisi pärle.

Ja muidugi lisaks meie kallid külalised-koolitatavad.

 


Priidu jutuke
Mees läheb arsti juurde ja räägib, et tal ei tule naisega midagi välja. Arst annab karbi tablette, et jätkuks terveks kuuks. Kuu pärast mees arsti juures tagasi ja arst küsima, et kuidas on. Mees vastu, et fantastilised tabletid. Arst- kas naine on nüüd õnnelik- mees vastu, et ma pole veel koju jõudnud!

Meie Laboris tihti kõlav laul U2 ja Depeche Mode – So cruel