Einoh, tõeline MEES ei loe kunagi kasutusjuhendit, vaid intuitiivselt saab kõigest ise aru. Vahet pole kas tegemist on mootorsae, sinepiplaastri või pliidiplaadiga. Viimasega eriti veel kokad, kes teavad kõigest kõike. Ehk siis meie.

 

Et, kevadel veri liiga ei vemmeldaks…..

Priidu imelised hetked kolleegide ja toiduga

Priidu imelised hetked kolleegide ja toiduga

Eesti toidukultuuri jagamine USA tehnoloogiatudengitele

No igal juhul NEFFi pliidiplaadid osutusid meist targemaks.

Uhked kirjad peal, et WIFI jne. Sisselülitamisenupuga on lihtne- lüliti koht on näha. Edasi, aga vilgutab sõbralikult tuledega ja kui valesti näpid lülitub välja või käivituvad mingid hoogsad lahendused, et hoia alt. Sinnamaani on kõik hästi kuni pliit tühi on. Siis lülitab lihtsalt varsti välja.

Pliidi olulisim ja vahvam detail on ümmargune ketas, mida saab keerutada ja liigutada mööda pliiti ja ka üldse vajadusel ära võtta. Töötab lapselukuna näiteks. Kuigi lapseluku funktsioon on pliidil veel lisaks sees. See õnnestus Priidul pea kohe ootamatult peale panna ja see pliidiplaat oligi mängust väljas. Sama elegantselt suutis ta selle ka maha võtta. Kuidas, jäi jälle saladuseks. Põhimõtteliselt saab NEFFil kasutada tervet pliidipinda. Igasugu turbod ja boostid ning teiselt poolt kaitse pannide-pottide eluea pikendamiseks. Muidugi see nupp ise on trikikas. Õige koha pliidil leiab ta üles magnetiga, aga kui leiab väljaspool pliiti tugevama magneti, võib hoopis sellega sõbraks saada. Ja rahustuseks, nuppe toodetakse rohkem kui pliite.

Igal juhul sai selgeks, et võimalused on vinged ja kui kasutusjuhendit ei loe siis jäävad väga mitmed kasulikud võimalused avastamata.

Kasutusjuhendite lugemise välistamiseks on võimalik läbida koolitus. Metose Sous vide koolitus peakokkadele koos lavatäie erinevate vaakummasinatega läks täismajale. Eks igalühel meist on selle tehnoloogiaga omad kogemused ja kasulikud trikid. Seekord sai mindud sügavuti!

Mõned päevad tagasi saabus Laborisse uus ja põnev seade – Lightfry.

See on vägagi profiseade ja üks vist ka ennem Eestisse müüdud. Esimese seadme asukoht on ilmselt Vabariigi kõige edevamas restoranis ja nüüd ka meil Laboris. Kindlasti meie koolitustel ja kokkamistel osalejad saavad seda imelist massinat uurida ja ka kasutada.

Head kolleegid

Ja ka Priidu anekdoot-

Lihavõtted on tulemas ja naispere otsustab kodu koristada ja veidi värskendust teha. Pühiks õige põrandad puhtaks, aga hari kadunud. Ämm vaatab, et pereisal on habe, lõikame ära ja teeme harja- kõlbab küll. No tehtud. Siis vaatavad, et võiks ka aknaraamid ära värvida, aga pintslit pole. Ämm jälle, et sul mehel vuntsid- nendest saab. Mõeldud tehtud. Õhtu käes ja perepoeg jalutab töölt kodu poole ning vaatab, et isa istub puu otsas. Küsib siis, et mis värk? Isa vastu, et naised hakkasid pannkooke tegema, mine vaata kas neil ikka munad on olemas. Ma ennem puu otsast alla ei tule.